5 zasad prawidłowego montażu okna dachowego

dach
5 zasad prawidłowego montażu okna dachowego
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Montaż okna dachowego jest nieco bardziej wymagający niż okna ściennego. Ewentualne błędy szybciej dadzą o sobie znać np. w postaci braku szczelności i wody przedostającej się do wnętrza pomieszczenia. Co zrobić, żeby uniknąć takich sytuacji? 

Czym się kierować? 5 zasad montażu okna dachowego

  1. Usytuowanie okna dachowego – powinno być takie samo, jak w przypadku okien ściennych. Wynika stąd, że górna krawędź powinna znajdować się na wysokości 200 cm, dolna zaś 100 cm ponad podłogą. Dzięki temu uzyskamy dobre doświetlenie pomieszczenia i możliwość swobodnego podziwiania widoków.
  2. Szerokość okna a rozstaw krokwi – najwygodniej jest montować okno wtedy, gdy jego szerokość jest o mniej więcej 6 cm mniejsza niż rozstaw krokwi. Po 3 cm powinno przypadać po każdej stronie okna.
  3. Sprawdzanie szczelin – już po zamontowaniu skrzydła w ościeżnicy trzeba sprawdzić, czy szczeliny pionowe są równoległe na całej długości (chodzi o szczeliny pomiędzy skrzydłem a ościeżnicą). Później tak samo postępujemy ze szczelinami poziomymi. Dalszy montaż przeprowadzamy dopiero wtedy, gdy wszystko się zgadza.

  1. Prawidłowa izolacja okna – po zdjęciu skrzydła z ościeżnicy wykonujemy izolację termiczną i przeciwwilgociową. Stosuje się do tego gotowe produkty izolacyjne lub takie oferowane na wymiar. W ramach izolacji instalujemy też rynienkę odprowadzającą wilgoć.
  2. Montaż kołnierza uszczelniającego – należy go wybrać stosownie do rozmiaru okna i materiału, którym pokryto dach. Należy się stosować do instrukcji montażu, gdzie poszczególne elementy powinny być ponumerowane dla ułatwienia prac.

>> Zobacz też: Wybieramy rolety na okna dachowe

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak szukać apartamentów na sprzedaż?
Jak szukać apartamentów na sprzedaż?
Szukasz swojego idealnego mieszkania? Dowiedz się, jak efektywnie wyszukać apartamenty na sprzedaż, co warto wziąć pod uwagę i jak uniknąć powszechnych błędów.
Domy szkieletowe — co musisz wiedzieć przed budową?
Domy szkieletowe — co musisz wiedzieć przed budową?
W ostatnim czasie coraz większą popularność zyskują domy szkieletowe. Ten typ budownictwa wyróżnia się nie tylko szybką budową, stosunkowo niską ceną, ale również naprawdę dobrymi parametrami.
Jak wybrać idealne, solidne meble do swojego mieszkania?
Jak wybrać idealne, solidne meble do swojego mieszkania?
Odkryj sekrety wyboru najwyższej jakości mebli, które dodadzą uroku Twojemu wnętrzu i będą służyły przez lata. Dowiedz się, które aspekty są kluczowe w trakcie podejmowania decyzji.
Ostatnie wpisy